Kategorie
Zobacz również tu
-
Spadki cen na stacjach paliw wyhamowały
2025-04-24 -
Nie warto zwlekać z wnioskiem o dopłaty 2025
2025-04-24
Poznaj produkty
-
Budynki rolnicze Robinsons
2020-08-04 -
Mieszanka paszowa dla trzody chlewnej
2015-04-16 -
Zaczepy transportowe wykonane z konsolą
2020-04-30 -
Siewnik do poplonów o szerokości roboczej 3m
2016-02-11
Używane wiatraki z zagranicy
Czy w Polsce nastąpi wysyp używanych wiatraków z zagranicy?

Nie wszyscy inwestujący w energetykę wiatrową chcą czekać, aż ruszą nowe aukcje OZE i będą mogli liczyć na wsparcie inwestycji. Część osób woli tańszym kosztem postawić używaną elektrownię wiatrową sprowadzoną np. z Niemiec, Danii czy Holandii. O czym powinniśmy pamiętać, kiedy decydujemy się na taki krok?
- Przede wszystkim trzeba znać zasoby energetyczne wiatru w miejscu, w którym chcemy postawić wiatrak, i zrobić dokładny audyt techniczny tam, gdzie aktualnie się on znajduje. Należy pojechać z serwisem lub wyspecjalizowaną firmą i sprawdzić, jak ta elektrownia zachowywała się w przeszłości oraz na co możemy liczyć po demontażu i zamontowaniu jej w nowym miejscu – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Maciej Musiał, prezes zarządu Pracowni Finansowej.
Obecnie większość wiatraków znajdujących się w Polsce to instalacje nowe. Dzięki temu, jeśli chodzi o pozyskiwanie energii z wiatru, Polska ma lepszą efektywność niż np. Niemcy, gdzie w energetykę wiatrową inwestuje się dłużej i niektóre elektrownie są już stare. Czy z powodu stawiania w naszym kraju używanych wiatraków ta sytuacja może się wkrótce zmienić?
