Na co można składać wnioski
Wnioski o dofinansowanie można składać na realizację operacji w ramach działania 1.13 „Innowacje”, o których mowa w art. 26 rozporządzenia nr 508/2014.
Kto może składać wnioski
-
szkoła wyższa lub szkoła ponadpodstawowa w rozumieniu przepisów prawa oświatowego kształcące lub prowadzące badania naukowe w zakresie rybołówstwa morskiego lub rybactwa śródlądowego, lub przetwórstwa produktów rybnych w rozumieniu art. 3 pkt 3 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o organizacji rynku rybnego (Dz. U. z 2019 r. poz. 1489, z późn. zm.), zwanych dalej „produktami rybnymi”, lub ochrony i rozwoju żywych zasobów wód;
-
instytut badawczy lub instytut naukowy;
-
podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie wykonywania rybołówstwa komercyjnego lub działalność w zakresie chowu lub hodowli ryb lub innych organizmów wodnych, lub przetwórstwa produktów rybnych – w przypadku gdy operacja jest realizowana wspólnie przez ten podmiot z podmiotem, o którym mowa w pkt 1 lub 2, powiązanymi ze sobą umową konsorcjum.
Kiedy można złożyć wniosek
Wniosek o dofinansowanie dotyczący tego naboru można złożyć w terminie od dnia 4 marca 2021 r. do dnia 17 marca 2021 r. włącznie.
Sposób składania wniosków
Wniosek o dofinansowanie składa się do oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji. Wniosek o dofinansowanie wraz z załącznikami składa się w formie pisemnej, w postaci papierowej, osobiście przez wnioskodawcę lub osobę upoważnioną przez wnioskodawcę albo przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu art. 3 pkt 13 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe (Dz. U. z 2020, poz. 1041).
Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie operacji
Limit środków finansowych, do którego ARiMR może przyznać pomoc w ramach całego naboru, wynosi 3 000 000 złotych.
Kryteria wyboru operacji
O kolejności przyznania pomocy decyduje suma uzyskanych punktów, przyznawanych na podstawie następujących kryteriów wyboru:
1) szkoła wyższa lub szkoła ponadpodstawowa w rozumieniu przepisów prawa oświatowego kształcące lub prowadzące badania naukowe w zakresie rybołówstwa morskiego, rybactwa śródlądowego, przetwórstwa produktów rybnych lub ochrony i rozwoju żywych zasobów wód albo instytut badawczy lub instytut naukowy prowadzące badania naukowe lub prace rozwojowe w zakresie rybołówstwa morskiego, rybactwa śródlądowego, przetwórstwa produktów rybnych lub ochrony i rozwoju żywych zasobów wód, będące wnioskodawcami, którzy:
-
realizują statutowo zadania z zakresu ochrony i rozwoju żywych zasobów wód lub rybołówstwa morskiego, lub rybactwa śródlądowego, lub przyrodniczych badań środowiska morskiego – 20 pkt,
-
posiadają doświadczenie w realizacji projektów związanych z techniką lub technologią połowową lub narzędziami połowowymi lub wdrażaniem systemów zarządzania i organizacji w gospodarce rybnej, rybołówstwie morskim, przetwórstwie lub obrocie produktami rybnymi – 15 pkt;
Czytaj dalej na następnej stronie...