W 2012 roku zakończyła się XII edycja konkursu „Sposób na Sukces”. Wychodząc na przeciw licznym prośbom naszych Czytelników, na łamach Portalu Gospodarz.pl podsumowujemy wszystkie 12 edycji plebiscytu z uwzględnieniem podziału administracyjnego Polski. W tym zestawieniu przedstawiamy laureatów z woj. lubelskiego
Inicjatorem konkursu „Sposób na Sukces” jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. W 2012 i 2013 roku patronat honorowy nad konkursem sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, a finał konkursu odbył się w Pałacu Prezydenckim. Z kolei Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi od pierwszej edycji tego wydarzenia corocznie obejmuje je swoją opieką.
Wśród patronów medialnych znajduje się Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl
Celem inicjatywy „Sposób na Sukces” jest promowanie rozwoju przedsiębiorczości, w szczególności tworzenie nowych miejsc pracy na obszarach wiejskich i w miastach, mających do 20 tysięcy mieszkańców. Równie ważnym elementem konkursu jest aktywizacja gospodarcza społeczeństwa wiejskiego, a także wymiana doświadczeń i współpraca między jego uczestnikami w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych, promowania przedsięwzięć realizowanych w ramach PROW.
Czytaj także: Uroczysta Gala XIII edycji konkursu "Sposób na sukces" [video, foto]
Zapraszamy do zapoznania się z laureatami wszystkich dwunastu edycji konkursu "Sposób na sukces" w województwie lubelskiem.
Laureaci XII Edycji Konkursu "Sposób Na Sukces"
Dom Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Kodniu
Dom Pielgrzyma w Kodniu
o. Józef Czarnecko OMI
21-509 Kodeń
ul. Rynek 1
pow. bialski
woj. lubelskie
"Dom Pielgrzyma w Kodniu". Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej jest miejscem kultu maryjnego zwanym "Częstochową Podlasia". Misjonarze opiekuja się bazyliką św. Anny wybudowaną w stylu renesansu lubelskiego przez ród Sapiechów. Ze względu na przybywających do Kodnia ok. 200 tysiecy pielgrzymów i turystów misjonarze oprócz opieki nad zabytkami przygotowali zaplecze pielgrzymkowo - turystyczne. W skład kompleksu pielgrzymkowego wpisana jest plenerowa droga krzyzowa, wystawa rzeźb z cyklu "Martyrologium Polskie", plenerowe stacje różańcowe, księgarnia katolicka, sklep z ziołami, sklep z pmiątkami, pijalni wód, dom pielgrzyma, kuchnia, stolówka, sala konferencyjna, kaplica rekolekcyjna i muzeum misyjne. Budowa obiektów finansowano ze środków własnych. Na listę produktów tradycyjnych wpisano z inicjatywy Misjonarzy Oblatów - witaminy Eremity - syrop z czarnego bzu, nektar św. Eugeniusza - miód ziołowy oraz kwas chlebowy sapiezyński kodeński. Miejsce słynie również z kodeńskiego chleba razowego żytniego i wielu innych produktów. Dom Pielgrzyma jest członkiem Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania.
Czytaj dalej na następnej stronie...
źródło: Gospodarz.pl/XII edycja ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” przedsiębiorczość na obszarach wiejskich, foto:
Gospodarz.pl