Kategorie
Zobacz również tu
-
Bio Babalascy – 40 lat i złote gody
2025-01-21
Poznaj produkty
-
Ładowarka przegubowa AL 106
2014-04-04 -
Wywrotka / Przyczepa do ziarna DS160
2015-03-30 -
Opryskiwacze hydrauliczne 1600 litrów
2015-05-11 -
Ciągniki Zetor
2014-09-08
XXV Targi Mleczarskie Mleko–Expo 2016
W dniu 16 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie rozpoczęły się XXV Targi Mleczarskie Mleko–Expo 2016. Organizatorem tego wydarzenia jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich.
Mleko–Expo 2016
Targi mleczarskie Mleko-Expo to dla polskiej branży mleczarskiej jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych. W tym roku w Centrum Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki swoje wyroby prezentuje kilkudziesięciu producentów. Tegorocznej odbywającej się pod hasłem „Moda na mleko” 25 edycji targów towarzyszą liczne atrakcje m.in. pokaz dekorowania potraw z mleka i jego przetworów, Koronacja Księżniczek i Królowej Mleka 2016, a także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Mlecznych Mistrzostw Polski oraz w konkursów: Wysoka Jakość Wyrobów Mleczarskich, Super Produkt 2016 i Serowy Hit.
Targi odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ich celem jest promocja produktów mleczarskich, a także przedstawiane walorów prozdrowotnych mleka i jego przetworów, jako naturalnego składnika codziennej diety dzieci, jak i osób dorosłych.
– To targi, które pokazują wysoki poziom naszej produkcji. Zajmujemy czołową pozycję wśród światowych producentów wysokojakościowych produktów mleczarskich. Zawojowaliśmy nimi nie tylko Europę, ale odważnie wchodzimy już na rynki azjatyckie i afrykańskie – podkreślił podczas uroczystości otwarcia targów minister Krzysztof Jurgiel.
Minister podkreślił także dobrą współpracę Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich z resortem.
– Podjęliście dialog i współpracę niedługo po objęciu przeze mnie stanowiska ministra, w trudnej wtedy i kryzysowej sytuacji na rynku mleka. Nasze rozmowy od początku były konstruktywne. Wasze wsparcie było dla mnie ważne także przy podejmowaniu działań w sprawie uruchomienia na poziomie UE mechanizmów zaradczych – powiedział minister Jurgiel i dodał, że efektem tych prac było m.in. ustanowienie tymczasowych nadzwyczajnych środków w sektorze mleka i tzw. Pakiet mleczny.
Minister podkreślił, że rynek mleka i przetworów mlecznych to jeden z dziewięciu rynków, na których skoncentrowany został „Programu rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016-2020”.
– Celem tego programu jest wypracowanie, klarownej dla uczestników rynku, koncepcji długofalowego działania mającej zapewnić rozwój krajowego sektora rolno-żywnościowego – zaznaczył szef resortu rolnictwa.