– W ramach Agro Akademii chcemy dotrzeć do jak największej liczby naszych obecnych i potencjalnych klientów, żeby dzielić się wiedzą o prowadzeniu biznesu w branży rolnej. To także platforma spotkań i wymiany doświadczeń. Networking jest ważny w każdej branży. Jesteśmy za półmetkiem tegorocznej edycji i możemy powiedzieć, że jest ona równie udana, co dwie poprzednie, w których udział wzięło ponad 1000 przedsiębiorców – mówi Maciej Piskorski, Dyrektora Departamentu Produktów Agro w Banku BGŻ BNP Paribas.
Tematyka bieżącej edycji Agro Akademii poświęcona jest głównie innowacjom w zarządzaniu gospodarstwem, z wykorzystaniem rolnictwa zrównoważonego. Podczas spotkań współpracujący z Bankiem eksperci z różnych dziedzin, dzielą się wiedzą o wybranych aktualnych tematach dotyczących polskiego rolnictwa.
Poruszane są m.in. kwestie związane z racjonalnym inwestowaniem oraz analizą przychodów i kosztów w gospodarstwach stosujących innowacyjne rozwiązania technologiczne w produkcji rolnej. Pojawia się temat związany z określeniem opłacalności rolnictwa zrównoważonego, ale z zastosowaniem rolnictwa precyzyjnego.
Mając również na uwadze tegoroczne zmiany w systemie płatności obszarowych, na spotkaniach eksperci z ARiMR dzielą się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi e-wniosków, które rolnicy niebawem będą zobligowani wypełniać. To bardzo gorący temat, co potwierdza atmosfera dotychczasowych spotkań podczas panelu dyskusyjnego i rozmów kuluarowych, poświęconych w dużej mierze właśnie temu tematowi. Nie brakuje w programie innego, aktualnie ważnego tematu związanego z umowami kontraktacyjnymi, które są obowiązkowe dla większości rolników.
Cieszący się uznaniem podczas ubiegłych edycji blok tematyczny dotyczący rozwoju osobistych umiejętności ogólnych, m.in. z zakresu negocjacji, komunikacji w biznesie itp., jest kontynuowany w tym roku w formie poradnika „obsługi” urzędników.
Zaproszenie skierowane jest do rolników zainteresowanych udziałem w spotkaniach w ramach Agro Akademii. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.