Projekt zmian o transparentności pomocy dla rolników został dostosowany do wyroku Trybunału UE, który sprzeciwiał się publikowaniu w Internecie danych osobowych indywidualnych rolników otrzymujących dofinansowanie ze strony UE. Podtrzymana została natomiast możliwość publikowania danych osób prawnych – firm. Postanowiono także, że wszystkie państwa członkowskie będą musiały publikować rodzaj i uzasadnienie udzielanej pomocy. Trzeba będzie również podawać dane rolników, którzy korzystają także z innych form pomocy unijnej.
Wprowadzony projekt ma na celu ochronę prywatności rolników z bardzo małymi gospodarstwami, korzystających z pomocy dla takich przedsiębiorstw. Komisarz UE ds. rolnictwa wyjaśnił, że w przypadku indywidualnych rolników dane o pomocy będą podawane w przeliczeniu na wsie.
Pomimo tego, transparentność pomocy z funduszy unijnych dla rolnictwa będzie wysoka, gdyż małe gospodarstwa stanowią tylko 3 procent powierzchni rolnych.
Trybunał Sprawiedliwości UE już w listopadzie 2010 roku stwierdził, że w demokratycznym społeczeństwie podatnicy mają prawo do informacji o wykorzystaniu środków publicznych, jednak publikacja danych na stronie internetowej osób fizycznych przekracza pewne granice. Zasugerowano, że publikacja danych imiennych w Internecie jest dostępna dla osób trzecich, a to stanowi już naruszenie prawa beneficjentów do poszanowania ich prywatności.