Zaopatrzenie w nawozy:
W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia w większość analizowanych nawozów określono jako wystarczający. Występują braki w sprzedaży superfosfatu pojedynczego granulowanego.
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w superfosfat pojedynczy granulowany oceniono jako bardzo słaby, w siarczan potasu jako słaby, w superfosfat wzbogacony 40% oraz amofoskę jako średni. Zaopatrzenie w nawozy azotowe oraz sól potasową a także analizowane polifoski oceniono jako dobre.
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy nadal jest wystarczający.
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w saletrę amonową której ilość jest wystarczająca. Polifoska 8:24:24, polifoska 6:20:30 oraz saletrzak – nawozy te występują w 75% punktów sprzedaży i zaopatrzenie określono jako dobre. Jako dostateczne oceniono zaopatrzenie w mocznik i sól potasową (były dostępne w 65% i 60% punktów sprzedaży). Słabe zaopatrzenie było w superfosfat pojedyńczy granulowany (był dostępny w 40% punktów sprzedaży), superfosfat wzbogacony 40% (był dostępny w 20% punktów sprzedaży), siarczan potasu (był dostępny w 15% punktów sprzedaży), polifoskę 4:12:32, (dostępna w 45% punktów sprzedaży), w amofoskę (w 15% punktów sprzedaży).
W województwie małopolskim jako dobry określono stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat pojedyńczy granulowany, sól potasową oraz polifoski 8:24:24; i 6:20:30. Jako wystarczający określono stan zaopatrzenia w superfosfat wzbogacony 40% i siarczan potasu. Słabe było zaopatrzenie w amofoskę, a polifoska 4:12:32 nie występowała w żadnym badanym punkcie sprzedaży. Dostępna była Polifoska M o podobnym składzie (NPKMgS 5:16:24:4:3) w cenie ok. 220zł.
W województwie mazowieckim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe określono jako dobry, nawozy o które pytają klienci są dostępne, w III kwartale było małe zainteresowanie. Występuje chwilowy niedobór niektórych nawozów fosforowych. Stan zaopatrzenia w nawozy potasowe i polifoski jest dobry a amofoska występuje w nielicznych punktach. Największa popularnością cieszył się siarczan potasu.
W województwie opolskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, sól potasową a także polifoskę 8:24:24 i polifoskę 6:20:30 jest wystarczający. Superfosfat wzbogacony 40% oraz polifoska 4:12:32 i amofoska sprowadzane są na zamówienie. Nadal nie występują na rynku siarczan potasu a także superfosfat pojedynczy granulowany.
W województwie podkarpackim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, nawozy fosforowe, sól potasową oraz polifoski 8:24:24 i 6:20:30 jest dobry. Zaopatrzenie w pozostałe nawozy określono jako wystarczające.
W województwie podlaskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat pojedynczy granulowany, sól potasowa oraz polifoski 8:24:24 i 6:20:30 jest wystarczający, nawozy są zamawiane w miarę potrzeb. Występują niedobory w zaopatrzeniu w superfosfat wzbogacony 40% oraz polifoskę 4:12:32 oraz amofoskę (są zamawiane sporadycznie). Brak w ofercie siarczanu potasu.
Czytaj dalej na następnej stronie...