Kategorie
Zobacz również tu
Poznaj produkty
-
Kombajn do marchwi GK II S DEWULF
2020-10-05 -
Przyczepa z podwyższonymi burtami Welger
2011-04-06 -
ŚWIETLIKI POŁACIOWE
2011-11-22 -
Pośrednie ogrzewacze olejowe KAI HC
2013-03-22 -
Naprawa wagonów
2013-07-02 -
JOHN DEERE pompa hydrauliczna wody oleju
2011-09-23
Dotacje na działania informacyjne o WPR
Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków na działania informacyjne odnoszące się do Wspólnej Polityki Rolnej. Nabór prowadzony jest na podstawie Rozporządzenia Rady (WE) nr 814/200 z dnia 17 kwietnia 2000 roku. Wsparcie finansowe ze środków UE mogą uzyskać osoby prawne (organizacje rolnicze, media, ośrodki naukowe, organy władz publicznych), podejmujące działania informacyjne, które będą podkreślać rolę i przydatność WPR jako polityki wspólnotowej UE i zostaną zrealizowane w terminie od dnia 1 marca 2013 roku do dnia 28 lutego 2014 roku.
W obecnym naborze, Komisji Europejskiej zależy przede wszystkim na przybliżeniu wariantów reformy WPR. Wsparcie mogą uzyskać projekty mające na celu zapewnienie lepszego społecznego zrozumienia WPR oraz pokazanie wkładu tej polityki w rozwój inteligentnego, zrównoważonego wzrostu gospodarczego, sprzyjającego włączeniu społecznemu zgodnie ze strategią „Europa 2020”. Priorytetowo będą również traktowane działania zwiększające świadomość na temat roli WPR w zapewnieniu zdrowej produkcji żywności wysokiej jakości, ochronę środowiska i rozwój obszarów wiejskich w UE, czy wzbudzające zainteresowanie opinii publicznej znaczeniem rolników, rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich dla społeczeństwa poprzez promowanie wielu ról rolnictwa.
Komisja będzie traktować priorytetowo nowatorskie i kreatywne projekty z dziedziny komunikacji społecznej, które będą miały zintegrowany charakter i znaczący zasięg. Podejmowane kampanie informacyjne powinny gromadzić różnych partnerów i obejmować kilka działań komunikacyjnych lub narzędzi takich jak m.in. produkcja i dystrybucja materiałów multimedialnych, audiowizualnych, drukowanych; tworzenie narzędzi internetowych i portali społecznościowych, wydarzenia medialne; konferencje, seminaria i warsztaty, wydarzenia typu „wieś w mieście”, które pomagają w wyjaśnianiu ludności miejskiej znaczenia rolnictwa, wydarzenia typu „otwarte drzwi” mające na celu informowanie obywateli o roli rolnictwa; wystawy i punkty informacyjne.
Wnioski należy składać bezpośrednio do Komisji Europejskiej. Termin mija 31 października 2012 roku.
Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie Komisji Europejskiej.