Kategorie
Zobacz również tu
-
Zużycie gazu ziemnego
2025-01-21
Poznaj produkty
-
Pasy klinowe SUPER
2013-11-21 -
Rozdrabniacz gałęzi zawieszany WOM
2016-03-04 -
Dystrybutor Cube 70 MC (do 120 użytkowników)
2013-12-13
Komisja Europejska finansuje duży projekt badawczy związany z wykorzystaniem alg w przemyśle biopaliwowym
Dziewięciu partnerów z siedmiu krajów członkowskich Unii Europejskiej podjęło się realizacji innowacyjnego projektu mającego na zadanie praktyczne potwierdzenie, że biopaliwa produkowane z alg mogą być wytwarzane na szeroką skalę.
Potencjał alg w dostarczaniu produktów wysokoenergetycznych w niską emisyjnością gazów cieplarnianych jest dobrze rozpoznany, jednakże nie zdefiniowano dotychczas wszystkich aspektów technologii opartej na algach. Celem BIOFAT jest więc maksymalizacja korzyści jej wykorzystania przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na środowisko naturalne. Ponadto, projekt ma wprowadzić świat w nową erę algorafinerii – instalacji produkujących nowe biopaliwa.
Koordynatorem projektu jest hiszpańska Abengoa Bioenergia Nuevas Tecnologias (ABNT), spółka zależna Abengowa Bioenergy, która rozpoczęła swoją działalność w 2003 roku mając za zadanie spozycjonowanie koncernu jako przewodniego innowatora w przemyśle bioenergetycznym poprzez rozwój procesów technologicznych produkcji biopaliw. Jako że BIOFAT jest przedsięwzięciem międzynarodowym w skład konsorcjum z ABNT weszły jeszcze: Uniwersytet we Florencji (Włochy), A4F-AlgaFuel (Portugalia), Uniwersytet im. Davida Ben-Gurion (Izrael), IN SRL (Włochy), Fotosintetica & Microbiologica (Włochy), Evodos (Holandia) oraz AlgoSource Technologies (Francja).